Vodácký oddíl TJ Union Plzeň

V nezbytném jednotni, v pochybném svobodni a ve všem s pochopením.

Novohradské hory, Suchdol a okolí na kolech 

28.9.-1.10.2006

 

Účast: Íí, Kubánec, Jára, Noris, Romča, Klára, Petra, Sojka, Hujer, Lucka, Ríša, Barča

Po náročné domluvě se ve středu v loděnici srážejí Noris, Jára, Klára, Petra a Sojčina, skládají kola do URVANA a po zastávce pro Romču odjíždějí směr Protivín. Tam za nimi také tentýž den míří Huhu s Luckou.

Čtvrtek 28.9.

 

My s Kubou odjíždíme ve čtvrtek ráno tak, abychom byli na devátou v Protivíně. Tento limit samozřejmě s přehledem stíháme, a tak na ostatní čekáme na jedné z budějovických benzínek. Hned ze začátku zjišťujeme, že nemáme mapu. Udal se směr a razíme na Nový Hrady. V této obci si mapy pořizujeme a to rovnou tři! Ptáme se na blízký autokemp Veveří, kde necháváme auta a po menších kosmetických úpravách našich bajků šlapeme po cyklotrasách až do Dobré Vody, což bylo pěkných 10 kiláčku po lesní asfaltce. Tam se téměř bez přemýšlení rozhodujeme navštívit hospodu v Hojné Vodě, která je asi 2km odsud do kopce. Po lehkém občerstvení se naše skupinka dělí původně na dvě části. Noris, Huhu, Romana, Klára, Petra, Sojčina a Lucka jedou po trase navržené Norisem do Benešova nad Černou. Já, Jára a Kuba máme prozatímní cíl stejný, ale ještě s výšlapem(a to doslova) na Kraví horu. Po pěkném sjezdíku z tohohle slušnýho kopečka se s Kubou trháme a jedem taky do Benešova. Jára si dává ještě tři místní kopce a do hospody přibíhá s kolem na rameni – díky proražené duši. Tady se naše cesty nedělí, a tak po pivku a polívce dupeme k nedaleké přehradě na říčce Černé. Kuba se jede podívat na cca 2km vzdálenou elektrárnu a tak si dáváme pojezd kolem řeky nejspíš ne po cyklostezceJ. Ostatní míří na hrad a my zpáteční cestu už trefujeme průjezdnou a setkáváme se se zbytkem opět v Benešově. Jedeme do Veveří pro auta a pak na chrápaliště za Hojnou Vodou. Nějaká grilba a spánek……..

 

Pátek 29.9.

Ráno brzká vstávačka, snídačka, trasa bola jakžtakž domluvena z předešlého dne, tak sedáme na kola a sjíždíme do Černého Údolí. Tam se opět dělíme na dvě bandy. Hujer s Járou jedou omrknout nějakej kopec a sraz si dáváme u Zlaté Chtiše. Odsud frčíme z pěkného krpálku úplně mimo civilizaci. Cestou Kuba lepí a pod Pohořím na Šumavě lehce jíme. Potom překonáváme po mostíku horní Lužnici a po ne zrovna nejkratším výšlapu vyjíždíme přímo v již jmenované vesničce, kde máme čekat na Menouška, až nám přiveze Barču a Káju. Po nedostatečné domluvě si tak trochu ujíždíme a ztrácíme se. Bez Kuby, Romany a Petry, kteří se nám vzdalují čekáme na Káju a Barču. Ti nakonec po chvíli nad naše očekávání doopravdy dorážejí. Lucka, Sojka a Klára jedou za Romanou a náš zbytek šlape do blízkého Rakouska. Původní plán prohlédnutí pramenů Lužnice nějak nevyšel, tak jsme se jen tak hezky projeli po mimochodem moooc pěkném příhraničí. Potom už jsme ale vyrazili za ostatními do hospody Baronův most. Cestou jsme dokonce narazili na Kubu, a tak jsme se zase všichni našli. Po obědě jsme už jeli zpátky k Hojné Vodě k autům. Podvečer jsme si ještě zpestřili koupačkou v místní kašně-mají mít rybníky, jsme přeci v jižních Čechách neJ? Večerní plán byl jasný, jdeme omrknout místní hospodu. Hospoda nebyla- jen hotel s neskutečně hnusným budvarem a pension, který byl uvnitř určen jen ubytovaným hostům. Chvilku jsme setrvali a po příjezdu Ríši jsme se odebrali do spacáků……

 

Sobota 30.9.

V sobotu jsme hned po ránu převezli autíčka do Suchdola, kam jsme si naplánovali dnešní trasu. Huhu, Kuba a Romča odfrčeli a my, abychom urychlili čekání, které se nakonec dosti neočekávaně protáhlo, jsme si vyběhli na námi již cyklisticky zdolanou Kraví horu. Po návratu na parkoviště se všichni, až na mě, jelikož jsem hlídala kola, odebrali do Dobré Vody na jakési startovací občerstvení. Zůstala jsem tedy čekat na naše bloudící řidiče. Když konečně dorazili zpátky, sedli jsme na kola, Romča do auta a vyrazili směr pískovny suchdolskéJ. Cestička bola perfektní a upalovalo to po ní nezvykle rychle. Barča si udělala menší defekt na kole, ale nakonec dojela. Před místní pohraniční Novou Vsí jsme se rozdělili. My jsme se s Kubou jeli podívat do Gmundu, kde jsme na Lužnici objevili pěkňoučkou kaskádku přímo v centru města a v již zmiňované vísce jsme se opět sjeli. Ale dorazili jsme v čase odjezdu ostatních. Trochu jsme pojedli a přes úžasnou pískovnu jsme došlapali do Suchdola. Kolem nás to začalo velmi „příjemně“ bzučet, a tak jsme se přioblékli a odebrali se do hospůdky. Tam jsme strávili většinu nebo spíše celý večer.

Neděle 1.10.

Hned z rána nám Jára sehnal čerstvý rohlíky. Posnídali jsme vymysleli jsme trasu, kterou jsme cestou pro větší úspěch akce několikrát pozměnili a odfrčeli i navzdory velmi nepříznivě vyvíjejícímu se počásku. První slez z kola na nás čekal po několika máááálo kilometrech. Dojeli jsme na smrtelně nebezpečný jez Pilař, který se nachází v těsné blízkosti Suchdola. Náš problém tkvěl v tom, že ačkoliv jsme si ve čtvrtek v Nových Hradech pořídili dokonce tři mapy, Suchdol a jeho námi chtíc prozkoumané okolí se na ani jednu z nich jaksi už nevešel nakreslit. Od Pilaře jsme vyrazili k blízké hospůdce a po lehkém, rychlém občerstvení a shlédnutí místní nástěné mapy jsme se vydali po pěkných cyklostezkách do Třeboně. Zastavili jsme se na rozvodí Staré a Nové řeky, na hrázi jednoho z rybníků, jelikož jsme čekali na Norise, až se pokochá pohledem na volavky, a taky na mě, až se uklidním z pohledu na hadaJ. Po příjezdu do Třeboně jsme okamžitě zavítali do bistra, kde jsme všichni poobědvali, a poté se naše cesty opět dělí. Noris, Romča, Klára, Barča, Sojčina, Lucka a Petra se už vrací zpět, ostatní se ještě jedou projet na Rožmberk. Teda abych řekla pravdu, tak já moc zážitků z týhle projížďky opravdu nemám. Myslím, že to zvládnu popsat jednou větou: „Vidím rychle točící se Ríšovo zadní kolo, Ríša brzdí, vidím Rožmberk(protože stojíme, pochybuju, že bych si ho jinak všimla),Ríšovo zadní kolo, cedule Suchdol“…To byl děsnej fofr! Sice jsem málem vyplivla plíce, ale nakonec se stejně jako Huhu, Jára, Kuba, Kája a Ríša taky vracím k autům, kde se převlíkáme, balíme a po hodně vydařeném prodlouženém víkendu, včetně z rána tak nevzpadající neděle, odjíždíme…..

 

ZDAR VŠEM PODOBNÝM AKCÍM!!!

 

 

Sepsala: Íí

Úprava: Hujer

Přihlaš se, aby jsi mohl komentovat

Vodácký oddíl TJ Union Plzeň, Radčická 4,  Plzeň

Copyright © 2014. All Rights Reserved.


DMC Firewall is a Joomla Security extension!