Vodácký oddíl TJ Union Plzeň

V nezbytném jednotni, v pochybném svobodni a ve všem s pochopením.

Vodácký oddíl TJ Union Plzeň 

Základní informace
 - 180 členů, jeden oddíl dospělých, mládežnické oddíly Vikingové a Žlutý kvítek
 - pořadatel soutěže Českého poháru vodáků na Otavě


Historie
Naše tělovýchovná jednota je v Plzni jednou z nejstarších a v roce 2011  si připomene sto desátý rok své existence. Vodáci patří k jejím oddílům již několik desítek let. V nepříliš dávné historii nesli jméno patronátní organizace Potraviny Plzeň a fungovali v rámci turistického odboru TJ. V roce 1993 byl z většiny členů turistického odboru ustaven samostatný kanoistický oddíl s hlavním zaměřením na vodní turistiku.

Krédo
V nezbytném jednotni, v pochybném svobodni a ve všem s pochopením.

Oddílová hymna
Když flašky rumu stály, vodáci z Potravin vesele se smáli,
když flašky rumu stály třiatřicet padesát ...
(melodie jako Makovičky nebo bývalá znělka Intervize)

Loděnice
V Plzni na Jikalce, u Mže, vlastníme loděnici, užívanou od konce války. Kdysi to prý byly staré německé říční lázně. Původní dřevěné objekty sloužily hodně dlouho, vodáci je však postupně zbourali a postavili prostory zděné. Desetiletá svépomocná akce skončila v roce 1990 a všichni si pochvalují, že to bylo v hodině dvanácté. Protože tak rozsáhlá rekonstrukce, včetně pořízení si velkého vleku na lodě za autobus a dvou malých vleků za auta, by v současných podmínkách neměla šanci.
Máme k dispozici převlékací boxy, dílnu na opravy a její sklad, tři sklady až na 120 lodí. Každý člen má svůj krakorec, skříňku a povinnost odpracovat v kalendářním roce šest brigádnických hodin. Kromě vleků vlastní oddíl ještě dvanáct lodí, pořízených za společné aktivity a od sponzorů.
Loděnice vodáckého oddílu TJ Union Plzeň se nachází přibližně na těchto souřadnicích: zeměpisná šířka 49° 44' 55,5" zeměpisná délka 13° 21' 41,2" Upřesnění: Naše galaxie, Země, Evropa, Česká republika, Západní Čechy, Plzeň.

mapa

Legenda:
1) Loděnice vodáckého oddílu TJ Union Plzeň
2) Restaurace Na potravinách (Potr)
3) Restaurace u Námořníka (Bocman)

Přihlaš se, aby jsi mohl komentovat

Vodácký oddíl TJ Union Plzeň, Radčická 4,  Plzeň

Copyright © 2014. All Rights Reserved.


Our website is protected by DMC Firewall!