Vodácký oddíl TJ Union Plzeň

V nezbytném jednotni, v pochybném svobodni a ve všem s pochopením.

Kamenice, Mumlava a Jizera
8. – 10. 4. 2005

Účast: Moucha, Džína, Hujer, Směch s manželkou, Jára, Íí, Noris, Helena, Richard, Vali, Petr

Pátek 8. 4.

Přejezd a ubytování

            Po poměrně teplém týdnu přichází na víkend prudké ochlazení a déšť. Je tedy sice zima, ale zase řeky v pátek v Krkonoších a Jizerkách dosahují až povodňových stavů. Po původním plánování víkendu v Plátně se Moucha s Džínou a Hujer přidávají ke Směchovi, který zve k sobě na chatu pod Tanvaldem členy ŽK. Dvě auta (řídí Směch a Noris) dorážejí na místo určení bez problémů již kolem deváté hodiny a poměrně brzy jdou spát. Osazenstvo mouchovo auta má trochu smůlu, jelikož jim masařky felda zkolabovala při výjezdu z dálnice v Praze za Zličínem. Džína tedy sedla na MHD a přijela s dodávkou, s níž odtáhla nebohou feldu ke známému automechanikovi. V neutuchajícím dešti jsme přeházeli bagáž do obra a fujazdili konečně směrem do hor, kde pomocí vysílačky jsme (díky Směchu) navigováni k cíli.

Sobota 9. 4.

Sjezd horního úseku Kamenice WWW III-IV + Kamenice pod Navarovskou soutěskou do Jesenného WWW volej – IV.

            Helena, Íí, Vali, Ríša a Petr stávají nezdravě brzy a odjíždějí jako samostatná jednotka na raftové závody. Ostatní si ještě trochu přispáváme a poté razíme na Kamenici. Cestou po silnici nad Tanvaldem okoukáváme horní tok Kamenice a zjišťujeme, že díky dešti je zde neobvyklé množství vody. Takže se rozhodujeme sprášit tento úsek, protože zde vodu opět jen tak nepotkáme.

            Parkujeme auta v Tanvaldu a celý úsek si procházíme pěšky – celkem třikrát díky nedokonalé organizaci přejezdu aut. Nakonec přeci jenom (mimo Džíny) sedáme do lodí (na ][s ř.km 17.8) a užíváme si nesmírně studené vody a po některých kaskádách někteří i eskymují. Dva kiláky utekly jako voda, vylézáme z navigace v Tanvaldě a rychle se v lehkém deštíku převlékáme do suchého a hlavně teplého oblečení.

            Přemísťujeme se pod Navarovskou soutěsku, kde na nás již čeká Helena se svojí raftovou posádkou. Nejprve se jdeme podívat proti proudu na konec soutěsky a obhlížíme zde ze břehu poslední skok s obrovským válcem a stromem v řečišti – nic moc. Někteří se jdeme ještě po břehu kouknout na tzv. tobogán a pak konečně nasedáme do lodí a kvíťáci do vzducholodě. V pohodě, i když (kromě Járy na creekovém blissu) s eskymákem, dáváme tobogán – vlastně ještě Džína ho raději obnáší. Asi ví proč, jelikož po chvíli plavby se cvaká. Helena jí pro jistotu najíždí na dno lodě, aby opravdu nemohla zvednout a Džínka nám za chvíli vyhnívá a užívá si snad tři sta metrové plavby v asi nepříliš teplotně příjemné vodě. Při lovu nebohého plavce, pádla a lodě padáme zády do válců, skáčeme si vzájemně na hlavy a tak podobně. Nakonec ale vše dobře dopadá a zbývající úsek zvládáme již na pohodu – jestli se o něčem takovém v té příšerné zimě, kdy jsme obklopení metrovými závějemi sněhu, vůbec dá mluvit.

            Večer jdeme do hospody na pivka k Urbanovi – Prvincovi, pouze Moucha s Džínou zůstávají sami na chalupě.

Neděle 10. 4.

Mumlava od pily WWW (díky stavu vody tak III) – Jizera z Mýta do Vilémova WWW II-IV

            Bláznivý jezdci na vzducholodích opět stávají enormně brzy a fujazdí někam štrekařit na raftu. My ostatní si pěkně prospáváme a někdy kolem jedenácté jsme v Mýtě u benzínky. Skrz závěje sněhu se prodíráme k vodočtu. Bohužel voda strašně přes noc opadla a Mumlava je dost suchá – na vodočtu je tak 110. Potkáváme zde Kosatku a spol., jež právě splouvají shora a prý se to sprášit dá. Bereme tedy auto a jedeme se mrknout nahoru, ale zjišťujeme, že to nestojí za to a domlouváme se, že začneme až dole u pily.

Ještě čekáme na Helenu se vzducholodí a kolem jedné se vrháme pod pilou do mrazivých vod Mumlavy. Záhy jsme na soutoku s Jizerou, kde přibíráme raft (Helena ani Džína dnes nejedou). Trochu zpestření si užíváme o ostrova Hrůzy, kde to bereme vedeni Moušíncem levou částí. Jízdu zakončujeme ve Vilémově po splutí šikmého jezu. Rychle se převlékáme do suchého a fujazdíme domů. 

Splácal Hujer

Přihlaš se, aby jsi mohl komentovat

Vodácký oddíl TJ Union Plzeň, Radčická 4,  Plzeň

Copyright © 2014. All Rights Reserved.


DMC Firewall is a Joomla Security extension!