Vodácký oddíl TJ Union Plzeň

V nezbytném jednotni, v pochybném svobodni a ve všem s pochopením.

file Novinky na našich stránkách.

Více
30. lis 2009 08:01 #1358 od Bařka
Bařka odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Jo, já se velice bavím... Obzlášť tuta věta mě přímo rozesmála! :silly:

... Uz jsi skoro jako novinari.. (Baro, nic proti Tobe... ;) )
Více
29. lis 2009 19:38 - 29. lis 2009 19:48 #1357 od moucha
moucha odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
... A navíc mam pocit, že už začínáme lidi těma blábolama nudit ...

ne mě náhodou tahle diskuze dost baví. A stále si myslim, že má význam. :)
Poslední úprava: 29. lis 2009 19:48 od moucha.
Více
29. lis 2009 18:30 #1356 od Lukasek
Lukasek odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Kralik napsal:

Lukasku, uz toho nechme ;) Je to vsechno takovy slovickareni...

To bych nerek, jenom porad nechapes co se Ti snazime rict:-)

Radsi bychom nekdy meli jit na pivo

Vcera sme byli, kdes byl ty?

nebo se spis zastav nekdy u me doma a prines flasku a ja Te muzu zasvetit do zakladu administrace a moznosti joomly a nasich stranek,

To je prave ten problem - me nezajima jak funguje joomla a její administrace - ja verim, ze tomu rozumis, a urcite to nechci delat. Akorat si myslim, ze sem schopnej to posolichat aby to fungovalo lip, ale na urovni kodu, ne v administraci.

Pripadne mi, ze me citace, ktere uvadis u svych prispevku, vyjimas znacne z kontextu,

Nerek bych. To s tou ztratou kontroly byl vtip...
Kdyz napises, ze das milerad pristupy, tek musis cekat, ze je nekdo bude chtit. A psal si, ze doufas, ze tomu rozumime a ze se nezlobime, tak jsem ti odpovedel a citaci vyjmul.

Je videt, ze joomlu moc neznas,

No to máš pravdu, nevim vo ní ani zbla a zatim se to nechystam změnit, ale předpokládám, že to je PHP a MySQL, ne?

uz jednou jsem tu psal, ze komponenta pro diskuzi funguje spravne (nastaveni razeni prispevku pro prihlasene uzivatele), ale ze nefunguje modul pro zobrazeni poslednich prispevku (respektive zobrazuje spravne, ale odkazuje na spatne misto ve vlakne). Mezi komponentou, modulem a pluginem je v joomle veliky rozdil.

Pořád to je ve výsledku jenom nějakej kód

A aby jsi nebyl smutny, tak Ti za chvilku do mailu posilam aktualni databazi, kdyz o ni tak stojis.

Abych řek pravdu, o databázi jsem zrovna moc nestál. Zajímaly mě spíš zdrojáky tý instalace. Já vim, že si můžu nastahovat ty všechny pluginy, komponenty a moduly z netu, ale proč, když už to je hotový? Prostě se na to podívat, napsat Ti, kde to máš pošolichat a je to.
Ale vnucovat se nebudu, mam dost nápadů na zlepšení našich stránek...
A navíc mam pocit, že už začínáme lidi těma blábolama nudit :-)
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
28. lis 2009 12:18 #1355 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Lukasku, uz toho nechme ;) Je to vsechno takovy slovickareni... Radsi bychom nekdy meli jit na pivo, nebo se spis zastav nekdy u me doma a prines flasku a ja Te muzu zasvetit do zakladu administrace a moznosti joomly a nasich stranek, aby jsi to nemusel hledat na internete, kdyz rikas, ze na hrani nemas cas. Pak Te bude vic veci jasnejsich. Tato vyzva plati i pro ostatni, koho by toto pripadne zajimalo. Ja se puvodne ucil delat s joomlou asi pul roku, nez me jeji zaklady byly tak nejak trochu jasne a nez jsem vytvoril prvni verzi nasich stranek v tomto systemu, se kterou jsem byl tenkrat jakztakz spokojen. Neznal jsem nikoho, kdo by s joomlou delal, takze jsem musel vsechno shanet po vecerech na interfernete...

Pripadne mi, ze me citace, ktere uvadis u svych prispevku, vyjimas znacne z kontextu, kdybys jsi tam uvedl celou vetu (souveti), tak veta dava jiny smysl a Tva odpoved by nebyla urcite takova jaka je. Uz jsi skoro jako novinari.. (Baro, nic proti Tobe... ;) )

Je videt, ze joomlu moc neznas, uz jednou jsem tu psal, ze komponenta pro diskuzi funguje spravne (nastaveni razeni prispevku pro prihlasene uzivatele), ale ze nefunguje modul pro zobrazeni poslednich prispevku (respektive zobrazuje spravne, ale odkazuje na spatne misto ve vlakne). Mezi komponentou, modulem a pluginem je v joomle veliky rozdil.

V noci jsem testoval, kde muze byt chyba. Zkusil jsem na ciste databazi nainstalovat znovu kompletne vsechny komponenty, pluginy i moduly potrebne pro diskuzi, zkousel jsem kopirovat ruzne data, ruzna nastaveni, ale chova se to porad stejne, coz me prozatim privadi k zaveru, ze je skutecne chybny modul. Modul proste vyhodi odkaz, ktery spravne seradi prispevky v diskuzi dle pozadovaneho nastaveni, ale skoci na "prvni" stranku vlakna. Dal jsem nemel cas se v tom hrabat, protoze mam o vikendu dost prace na zahrade.

A aby jsi nebyl smutny, tak Ti za chvilku do mailu posilam aktualni databazi, kdyz o ni tak stojis.
Více
27. lis 2009 22:42 #1354 od Lukasek
Lukasek odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Kralik napsal:

ztracim kontrolu nad tim, co se deje


Ztracis kontrolu? Dyk celou dobu pises, ze kontrolu nemas, že jí má ta komponenta:-D

Takze doufam, ze mi rozumite, a ze se nezlobite. Delam co muzu....

Nerozumime. Nezlobime.
Myslíš, že nevim, jak se chovat k produkční databázi?
Nepotřebuju nic kopírovat, prostě jenom dej dve adresy a k nim login a heslo a je to.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
26. lis 2009 19:23 #1353 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Lukasku, Kuliku, Moucho: Uz jsem na to prisel, kde je chyba v razeni prispevku. Chyba neni v komponente Diskuze, ale v modulu, ktery zobrazuje posledni prispevky na hlavni strance, ten proste odkaze do spatneho mista v diskuzi a je mu jedno jake razeni jsi si nastavil v profilu diskuze.
Pokud, ale otevres diskuzi pres leve menu (tim obejdes ten modul), a pak kliknes na libovolne vlakno, tak vse funguje dle nastaveni v profilu tak jak ma. Nefunguje to od nasazeni posledni verze a ja vcera, kdyz to zkousel, tak jsem to zkousel primo v diskuzi, proto jsem si myslel, ze to funguje.
Takze o vikendu se na toto zkusim podivat a najit funkcni modul. Opravit by Kuliku (nebo Lukasku) urcite sel, ale to vysvetluji nize proc to delat nebudu.

Kuliku, nikdy jsem netvrdil, ze to nejde. Ja tady celou dobu tvrdim, ze to bud neumim, nebo na to nemam cas, nebo to nechci rucne opravovat z duvodu aktualizaci na vyssi verze, ke kterym dochazi celkem casto,kdy bych to pak musel opravovat pokazde. Taky mam jine zajmy, nez sedet u nasich stranek.
A tim, ze bych pripadne vykopiroval Lukaskovi databazi, tak mi napadlo, tam toho stejne moc neuvidi, protoze bez instalace joomly k nicemu moc neni.... ale zase jsem rekl, ze stejnou databazi si pomoci joomly muze vytvorit doma pokud by chtel. A davat pristup do ostrych dat proste nebudu nikomu zatim davat, protoze pak dost ztracim kontrolu nad tim, co se deje a pri pripadnych problemech nevim jestli za to treba nemuze ten druhy....
Takze doufam, ze mi rozumite, a ze se nezlobite. Delam co muzu....
Více
26. lis 2009 18:50 #1352 od moucha
moucha odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Je to marný marný marný. Prostě to komponenta nedovolí :S
Více
26. lis 2009 18:46 #1351 od Kulik
Kulik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Navíc po přispění skončím opět na poslední straně nezávisle na třídění v profilu. ;)
Více
26. lis 2009 18:44 #1350 od Kulik
Kulik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Lukasek napsal:

:laugh:
jasne, deti hrajte si, ale na nic tatinkovi nesahejte ;-)
na hrani nemam cas zase ja, chtel sem videt jak to vypada hotovy a
pripadne te tu branit nebo poradit. Nechces, nevadi.


Dobřes mu to řek Honzo. Nabídneš mu pomocnou ruku a on Ti do ní plivne. :angry: Navíc Tě nazve jen tak někým! Nestačí mu že Tě zná. Ví že jsi programátor. Žádný béčko. Jsi z potravin! To nevím, komu jinýmu by to ještě měl dát. To ať si tu s tím pytlíkuje a dál tvrdí, že to nejde. :P
Více
26. lis 2009 09:51 #1349 od Lukasek
Lukasek odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
:laugh:
jasne, deti hrajte si, ale na nic tatinkovi nesahejte ;-)
na hrani nemam cas zase ja, chtel sem videt jak to vypada hotovy a pripadne te tu branit nebo poradit. Nechces, nevadi.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
26. lis 2009 07:22 #1348 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Lukasku, trosku jsi tu citaci vyjmul z kontextu cele vety... davat jen tak nasi databazi na pockani nebudu. Me vlastne napadlo, ze kdo si chce pohrat se svym programatorskym egem :-) , tak si joomlu muze nainstalovat sam doma a toto forum taky nebo cokoliv tu je videt, protoze vsechno je dostupne na internetu zdarma. Krome nasi sablony, kterou jsem si vytvoril sam pomoci dalsiho software. A v tu ranu bude mit stejnou databazi i cele prostredi na sve programatorske pokusy (akorat bez dat - clanky, prispevky, uzivatele atd.) ;) Hodne informaci jak na to jde najit na www.joomla.org (cz)
Více
25. lis 2009 22:17 #1347 od Lukasek
Lukasek odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Kralik napsal:

mu milerad dam pristupy k nasi databazi a instalaci joomly

Dej, tim nic nezkaziš
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik
  • Návštěvník
  • Návštěvník
25. lis 2009 11:36 #1342 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Avatar je ten obrazek u prispevku. Kralik, Moucha a tak.... kazdy si muze dat svuj. Takze, kdyz by se dal pryc a prispevek by byl kratky, tak cele to pole by bylo uzsi.
Ostatni uz jsem rekl, ze neni v mych silach. Je to jak do dubu, sakra. Je to dane komponentou treti strany www.kunena.com/ , treba se to v budouci verzi spravi a zlepsi, ale zarucit to nemohu.... Jine lepsi forum, ktere je zdarma, jsem nesehnal.
  • Moucha
  • Avatar uživatele Moucha
  • Návštěvník
  • Návštěvník
25. lis 2009 11:17 #1341 od Moucha
Moucha odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Co to je avatar? Ještě když sem se podíval opět dolu tak je zajímavý, že při vkládání příspěvku se zbytek diskuze třídí LIFO, tak by snad mělo jít s malým úsilim to zobrazovat tak i při pohém prohlížení.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
25. lis 2009 10:28 #1339 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
K diskuzi: Jeste pripadne muzu vypnout zobrazeni avataru a online informace. Tim to bude uzsi. Ale pak zase nekdo bude rikat, kde ma svuj obrazek...
Razeni prispevku je dano komponentou diskuze a jinak nejde nastavit, Diskuzi urcite preprogramovavat nebudu(neumim to a nemam na to cas). Proste tak funguje a basta. Pokud nekdo chce vytvorit lepsi forum, ktere funguje pod Joomlou, tak mu milerad dam pristupy k nasi databazi a instalaci joomly a muze ho naprogramovat....
  • Moucha
  • Avatar uživatele Moucha
  • Návštěvník
  • Návštěvník
25. lis 2009 09:01 #1336 od Moucha
Moucha odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Jinak já taky preferuju poslední příspěvek nahoře (LIFO).
Protože koho zajímají X dní starý příspěvky. Určitě by to šlo nastavit i jinak než přes osobní nastavení, protože ne vždy jsem při čtení přihlášenej.

Moucha
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik
  • Návštěvník
  • Návštěvník
25. lis 2009 04:19 #1334 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Lukasku, dle meho je to prave info do kalendare a ne jinam. Kdybych to napsal nekam jinak, tak nevim kam a uz by to zase nikdo nenasel. Za to, ze nikdo nevyuziva moznosti dat vedet pres kalendar, ze tam pujde, za to nemuzu. Je to kazdeho vec.
Kdybych to dal do nejakyho clanku, tak se toho nikdo za tyden nevsimne a pak se zase nekdo zepta, proc to neni v kalendari...
Nekdo chce jedno, nekdo chce druhy. Ja fakt uz nevim co vic k tomu rict.... Hezke rano... :-)
Více
24. lis 2009 23:27 #1331 od Lukasek
Lukasek odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Pulec má pravdu, ve všem.
Jenom bych doplnil, že se to dá vyřešit taky tak, že se prostě ty volejbaly florbaly a sauny uplně vyhodí a dají někam jinam
stejně se tam nikdo nerezervuje, to je marný....

pořád se opakuji, ale stále tu nezajímavý informace zabírají místo těm zajímavým ;)
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
24. lis 2009 22:10 #1330 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Kulíku, rychlá odpověď.
Třídění diskuze už se tu řešilo před několika měsíci.
Nepřihlášený uživatel má poslední příspěvek jako poslední.
A přihlášený uživatel si toto může měnit ve svém profilu. Když se přihlásíš, tak nahoře v diskuzi máš v menu Můj profil - pak je tam vzhled fóra a tam už to určitě najdeš jako Řazení příspěvků.

Přihlašování bych mohl možná dát jako klasický odkaz do článku, ale nějak mě to zatím nenapadlo.... Spousty akcí nemá samostatný článek, článek (třeba s odkazem na fotky) se většinou píše až po akci. Takže přihlašování je prostě akorát v kalendáři.
Jde o to, že to jsou různé komponenty od různých programátorů, tak ne všechno může úplně spolu spolupracovat... Já žádnej programátor nejsem, já jen pochopil trochu Joomlu, maximálně někdy udělám překlad do češtiny. A nemám čas se zabývat přeprogramováváním, protože další verze jednetlivých komponent by to zase změnila k původnímu. Zatím jsoü zde komponenty, které mě pro naše účely připadli nejvhodnější, sám víš, že se těžko zavděčíš všem.
Více
24. lis 2009 20:15 #1329 od Kulik
Kulik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Neměl jsem zrovna čas číst všechny reakce a ani procházet DEMO verzi. Tak tedy připomínky. Nevím co neumí Joomla a co neumíš ty. Není nějak možné udělat obrácené třídění diskuze? Muset se proklikávat na poslední list kvůli nejnovějšímu příspěvku ... To by mě kleplo. Příkladem budiž tato diskuze, kdy jsem se začal probírat příspěvky víc než rok starými, čili neaktuálními. Pokud můžeš ovlivnit dotaz, tak to uděláš tak, že to dáš třídit sestupně. ORDER BY "nejaky_datum" desc.

Nemůžeš přidat přihlašování na akci někam do tématu, alespoň do hlavičky? Jak se mám dozvědět, že k danému tématu existuje přihlašování?
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
23. lis 2009 13:35 #1309 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
- Na vypis prihlasenych se dostanes i neprihlaseny, primo z menu Kalendar akci klikem na cislo vpravo (pocet prihlasenych).

- Periodickou akci (treba kazde utery) bohuzel nejde v teto verzi vytvorit. Taky me to stve, proto jsem tam nasazel jen 1 mesic, priste uvidim jak to budu delat, treba nekdy v budoucnu to v dalsi verzi bude....

- Popis akce ve vypisu nejblizsich akci jde upravit. Shlednuto muzu dat pryc, ale konec akce bych tam asi nechal (ale pryc ho muzu dat taky), pro pripad, ze bude treba vicedenni akce... co si myslite vy ostatni, chcete tam mit udaj o konci akce?

- jinak jsem taky upravil cachovani pameti a doinstaloval nejaky script na komprimaci scriptu, takze komu to neslo rychle, tak by se to melo zrychlit, viz treba Moucha, ktery to ted zkousel - puvodne se mu v praci stranky nacitali asi 15 min (asi diky nejake proxyne), ted to pry slo okamzite.... tak uvidime jestli to bude fungovat.
Více
23. lis 2009 13:20 #1307 od Pulec
Pulec odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Okej nahlásil jsem se na brigádu a i výpis jsem našel.
Ale výpis přihlášených se zobrazil jen v záložce "moje rezervace",
znamená to že pokud na akci nebudu přihlášenej já, tak výpis neuvidím?
(Nemůžu zkusit páč jsem jedinej přihlášenej na jakoukoliv akci).

A nevim jestli nechci moc, ale nešly by periodické akce seskupit do jedné (jako Čt florbal a Út Sauna), páč to dost zaplňuje ten seznam.

Anebo zkusit zhustit ten popis třeba:
ze:
Sauna
Start: 24.11.2009, 19:00
Konec: 24.11.2009, 21:00
Shlédnuto: 3
Rezervováno míst: 0

na
Sauna: 24.11.2009 19:00-21:00
Rezervováno míst: 0


- Kolikrát to kdo viděl myslim neni podstatný.
Jináč pěkný.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
23. lis 2009 09:32 #1302 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Tak jsem zrovna doplnil akce, o kterých vím, do kalendáře na prosinec. Tak se hlašte a zkoušejte funkčnost....
Rada dnešního dne: Výpis přihlášených uděláš klikem na číslo vpravo ve výpisu všech akcí (menu Kalendář akcí), a to číslo ukazuje aktuální počet přihlášených lidí na akci.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
20. kvě 2009 09:38 #791 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Vcera večer jsem nainstaloval novou verzi komponenty pro kalendář akcí, ještě jsem nestíhal úplně doladit překlad do češtiny.
Hlavní novinky:
- Na akci se může přihlásit i člověk, který není přihlášen na stránkách (po zadání jména a mailu - v popisu akce)
- Levé menu Kalendář akcí nyní vypisuje veškeré neukončené zadané akce (již proběhlé akce se nevypisují). Dosud se tam implicitně vypisovalo pouze 5 akcí.

A možná se se už všimli, tak o víkendu jsem konečně zprovoznil výpis u každého článku, který oznamuje kolikrát byl článek přečtený - respektive kolikrát bylo kliknuto na nadpis nebo na odkaz Celý článek...
Více
27. dub 2009 08:52 #727 od Milca
Milca odpověděl/a na téma: Re:Novinky na našich stránkách.
Králíku, díky za info...
pro zapomnětlivce jako jsem já ještě předávám radu od Honzy z Potravin, kterej mi poradil, že když dám rychlou odpověď nic nemusim odškrtávat a nic mi nebude chodit...vychytávka nejhustější ...!!
Moderátoři: JirkaBobikaBařka
Vygenerováno za 0.485 sekund

Vodácký oddíl TJ Union Plzeň, Radčická 4,  Plzeň

Copyright © 2014. All Rights Reserved.


Our website is protected by DMC Firewall!