Vodácký oddíl TJ Union Plzeň

V nezbytném jednotni, v pochybném svobodni a ve všem s pochopením.

exclamation-circle Novinky na stránkách

  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
26. kvě 2016 06:42 #4656 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
Do historie výsledků jsem doplnil závod "PG 2014 - podzim". Zdroj: Lukáškem objevený zápis na Facebooku.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
19. kvě 2016 16:35 #4652 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
Tento týden nám to tu hezky jede. Jen houšť.

1) Do fotogalerie jsem zrovna nahrál fotky a jedno videjíčko od Wallyho z PG 2016.

2) V Menu NÁSTĚNKA - ODDÍLOVÉ INFORMACE - VÝSLEDKY ČLENŮ ODDÍLU - PILSEN GAMES jsem zpracoval do jednoho souboru výsledky nejen z tohoto roku, které jsem dostal od Mouchy a Wallyho.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
18. kvě 2016 14:18 - 18. kvě 2016 14:21 #4649 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
Do naší vodácké fotogalerie našeho oddílu zrovna vplulo pár fotek z PG 2016 od Pulce. Díky Pulče.

vodacitjunion.zonerama.cz
Poslední úprava: 18. kvě 2016 14:21 od Kralik.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
05. dub 2016 12:32 #4617 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
Ahoj Lidi,
poděkujte Michalovi, poslal mi fotky z JárovoMartinovo šedesátin a já je mohl dnes hodit do naší fotogalerie.

Znovu vás tedy prosím, kdo máte nějaké fotky z akcí našeho oddílu, tak mi je nasdílejte třeba na Dropboxu, jako to udělal Michal, já si je obratem stáhnu a umístím do naší společné oddílové fotogalerie.

Děkuji předem moc a moc za spolupráci.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
05. led 2016 21:52 - 06. led 2016 07:23 #4600 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
Předem mého příspěvku všem přeji v tom nové roce hlavně pohodu na tej kudrnatej vodě...

Provedl jsem pár novoročních úprav:

1) Vytvořil jsem viditelnější odkaz pro pro založení nové akce v kalendáři - položka se zobrazuje v kalendáři akcí a v menu Playspot.

2) Vytvořil jsem novou položku v hlavním horním menu O WEBU
- jsou zde informace o hlavní stránce (Nástěnce), jaké jsou možnosti jednotlivých komponent webu, odkaz na administrátora.
- přesunul jsem sem i sekci otázek a odpovědí, kde najdete jednoduché návody pro různé činnosti na našem webu - pokud vám tam něco schází, je tam i možnost poslat novou otázku a já návod doplním nebo upravím...
- je zde "nová" možnost vyhledávání na našem webu.

- To vše hlavně z důvodu, že se mě lidé ptají na stejné věci a mě nebaví furt znova a znova odpovídat... ;-)

Pokud myslíte, že by se tam měla doplnit nějaká informace (třeba jsem to tam zapomněl napsat), tak mi dejte vědět.

3) Co fotky? Dodáte mi někdo konečně nějaké fotky do naší fotogalerie? Nebo jí necháme vyhnít a nic nového tam nebudeme dávat? (Na nové zprávy z akcí do kroniky se už ani neptám...). Já vím, je to práce, vybrat a poslat fotky Králíkovi, ale samo se to neudělá... ;) Ptám se už asi posté, už si připadám, že vás tím jen otravuji... :unsure:
Poslední úprava: 06. led 2016 07:23 od Kralik.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
21. lis 2015 14:53 #4598 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
Tak jsem konečně do naší oddílové fotogalerie hodil svůj výběr fotografií z MČR na Kalikováku z mého foťáku, aby jste se mohli pokochat. Omlouvám se za zpoždění.. ;)

Bohužel zároveň musím konstatovat, že se mi po několika výzvách o dodání fotografií z našich akcí z tohoto i předešlých roků, nikdo neozval. Tuším, že spousta lidí různé fotky má, ale patrně je nechce dát k dispozici ostatním. :(
  • Paddleboy2
  • Avatar uživatele Paddleboy2
  • Návštěvník
  • Návštěvník
26. říj 2015 21:15 - 26. říj 2015 21:23 #4593 od Paddleboy2
Paddleboy2 odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
1)
Komentáře v kalendáři akcí
Zrovna jsem spustil zkušební provoz a od teď lze přidávat komentáře přímo k akcím v kalendáři akcí.

- pokud jsi přihlášen na stránkách a klikneš na výpis libovolné akce, tak lze dole přidat komentář a zde je jsou vypsané i všechny komentáře k dané akci.

- zároveň se posledních 6 komentářů ze všech akcí chronologicky vypisuje v pravém sloupci vedle kalendáře nebo akce. Kliknutím na název akce v tomto výpisu se dostanete přímo do té akce, kde komentář ten komentář je umístěn a můžete napsat další komentář, nebo se na akci přihlásit, akci editovat apod...
Výpis posledních komentářů v kalendáři se ukáže po kliknutí na všechny menu stránek, které nějak souvisí s kalendářem akcí.

Bohužel to nejde propojit s hlavním diskuzním fórem, takže se tyto komentáře zobrazují pouze v kalendáři akcí. Zatím nic neslibuji, možná půjde někdy v budoucnu.

2)
Výsledky členů našeho oddílu
- doplnil jsem výsledky z posledních závodů ČPV 2015 (Teplá a Hamerák) do naší tabulky, prosím zkontrolujte si, zda jsem se někde nepřeklepnul, případně to opravím. Tabulku najdete v menu Nástěnka-Oddílové Informace - Výsledky členů oddílu.

3)
Fotky z Kalikováku
Omlouvám se, že ještě nemám vyvolané fotky z MČR na Kalikováku, ale už na to makám. Toho rumu v mojí hlavě fakt bylo hrozně moc... ;-)

Ahoj Králík
Poslední úprava: 26. říj 2015 21:23 od Paddleboy2.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
15. říj 2015 19:08 #4586 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
Ahoj všem,
chtěl bych znovu poprosit všechny majitele fotografických aparátů, pokud by byli tak hodní, a dodali mě fotky z letošních (a nejenom letošních) akcí našeho oddílu a akcí našich členů.
Abych řekl pravdu, tak je mi tak trochu líto, že to tu letos během roku píšu asi už potřetí a dosud se mi nikdo neozval.

Já jsem třeba teď hodil do naší fotogalerie pár svých fotek ze svatebního dne Aničky a Martina, které jsem zrovna stáhnul z foťáku. Myslíte, že se někdo ke mě přidá a dodá mi další fotky, nebo se mám na sbírání nějakých našich fotek už vykašlat? Co myslíte, má ta práce smysl?

Přesto předem děkuji všem za vaši pomoc při vytváření naší fotokroniky.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
08. říj 2015 07:14 #4581 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
Výročí: Tak jsem zrovna koukal, že na naší Facebookovské stránce máme již 200 fanoušků našeho oddílu...

Moje zamyšlení: Jen tak mi při této příležitosti napadlo, že je tak trochu škoda, že od doby, co Wally tuto stránku založil, tak se na ní objevuje čím dál méně příspěvků. Koukal jsem v nastavení, že nyní jsou administrátory této stránky: Wally, Martin, Pulec a já. Tito lidé mohou uveřejňovat příspěvky přímo na hlavní stránce, příspěvky návštěvníků stránky jsou zobrazeny vlevo dole na této stránce. Pokud by jste někdo chtěl uveřejňovat "aktuality" ze života našeho oddílu na hlavní stránce, tak si myslím, že by asi nebyl problém nastavit případné zájemce jako dalšího admina této stránky.

Mějte se skvěle.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
18. kvě 2015 19:29 #4516 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
Ahoj všem,
dnes tu nebudu psát o tom, co je nového na stránkách, ale co by mohlo nového být.

Dva prodloužené víkendy na vodě a řácky hezkej závod PG 2015 máme za sebou a já bych chtěl tímto poprosit všechny členy oddílu, co mají fotky nebo krátká videa ve svém foťáku, o jejich dodání, abych je mohl uveřejnit v naší fotokronice.

Naše fotokronika vodacitjunion.zonerama.com/ je totiž docela za poslední roky prázdná, což mi přijde docela škoda, zvláště, když si občas prohlížím staré fotky. Počkejte, až uběhne pár let a z dnešních fotek budou fotky historické...

Fotokronika pojme libovolné množství fotek v originální velikosti ve formátu jpg a libovolné množství videozáběrů dlouhých do 3 minut (limitní velikost videa v px: 1280 × 720 (HD), doporučený kodek: MPEG4, H.264.).

Pokud tedy můžete, pošlete mi fotky nejlépe zazipované v jednom souboru, s názvem akce, jménem fotografa a datumem, kdy se akce uskutečnila. Můžete poslat třeba přes uloz.to nebo jinou službu, já osobně používám na zálohu a sdílení velkých adresářů službu mega.co.nz/ (50 GB místa je tam zdarma).

Děkuji předem za pomoc při vytváření obsahu našich stránek... ;-)
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
12. kvě 2015 20:14 #4514 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
Do kalendáře jsem doplnil propozice pro Trnava-X-Race 2015.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
11. kvě 2015 17:02 - 11. kvě 2015 21:04 #4512 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
Dnes jsme díky Pulcovi narazili na určitou chybu při zakládání nové akce v kalendáři. Pulcovi se při uložení akce neobnovila stránka a tak si myslel, že se nic nestalo a proto ťukal na uložení vícekrát. Proto jste všichni dostali více zpráv o založení akce.

Poté mi poslal chybovou hlášku, která mu při tom vyskočila..... nebudu zacházet do podrobností, ale patrně to souviselo s nastavením cache, přístupu na ftp a modulem, který zobrazuje odkazy na nové články na jiných webech (Kapky z internetu) - s tím souvisela ta Pulcovo hláška a možná i chyba při uložení akce do kalendáře. Provedl jsem tedy nějaké úpravy v nastavení a uvidíme jestli se problém bude opakovat nebo ne. Mě se tato chyba na našem testovacím serveru bohužel nepovedla nasimulovat a vyvolat stejnou chybu, takže to je takové jako hádání ze skleněný koule... :-)

Každopádně jedno doporučení z dnešní zkušenosti:
Pokud budete cokoliv v kalendáři ukládat, a stránka se neobnoví jak má, tak neťukejte na tlačítko SAVE vícekrát. ;-) Zkuste jen obnovit stránku přes F5 a načíst si kalendář znovu a zkontrolujte jestli nemáte akci už zapsanou. Ale já doufám, že se to snad nebude opakovat.

Pokud se přesto někdy někdy objeví nějaká chybová hláška, tak mě jí prosím okopírujte nebo udělejte Printscreen a pošlete mi to do mailu, abych se na to mohl kouknout.

Zároveň jsem nastavil, aby systémové hlášky vyskakovali jako popup okno, které je nutno uzavřít. Je to klik navíc, ale spíš si všimnete, že se něco děje. Uvidíme jak to bude fungovat.

Díky za spolupráci.
Poslední úprava: 11. kvě 2015 21:04 od Kralik.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
09. kvě 2015 12:14 #4509 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
Novinky na webu:
Newsletter může přijímat i uživatel neregistrovaný na našich stránkách - po zadání svého jména a mailu v nastavení newsletteru. Odkaz na nastavení je nyní přímo na nástěnce našeho webu.

Kapky z internetu - podařilo se mi zprovoznit příjem zpráv z Čádické diskuze na jejich webu. Po kliku na zprávu jste přesměrováni přímo na Čádický web.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
23. dub 2015 19:49 - 23. dub 2015 19:51 #4501 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
Ahoj,
nějakou dobu na našem webu testuji novou vychytávku, která je určena zejména pro ty, kteří nenavštěvují náš web pravidelně.

Jmenuje se to NEWSLETTER.

Tato služba automaticky zasílá odkazy na nové články a na nové příspěvky ve vodáckém fóru do mailu, který máte nastaven u svého účtu.

Vše si můžete nastavit podle svých preferencí po přihlášení na stránky ve svém menu MOJE MENU - NEWSLETTER.

Pár informací k fungování:
Zapnutí: můžete si nastavit zda chcete dostávat jen příspěvky na nástěnce nebo z diskuze nebo obojí...
Frekvence zasílání: 1x den, 1x týden, 1x měsíc....
Počet příspěvků: maximální počet nových příspěvků v mailu
Kategorie článků: je možno nastavit jen určité kategorie článků, já doporučuji si nastavit všechny.

Upřesnění:
Newsletter se automaticky generuje každý den ve 3:00 ráno, takže pokud nemáte k snídani čerstvou housku, tak budete mít alespoň čerstvé zprávy z předešlého dění na našem webu... ;-).
Pokud nedojde na webu ve vámi zadaný interval žádná změna, tak samozřejmě žádný mail nepřijde.
Poslední úprava: 23. dub 2015 19:51 od Kralik.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
14. dub 2015 20:35 - 15. dub 2015 12:44 #4494 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
Jedna malá změna.
Jen stručně: Několik měsíců řeším problém a nedaří se mi ho opravit. Pokud máme možnost přihlášení jako součást menu, tak mi nefunguje správně pokud vypnu přesměrování na hlavní stránku (homepage) po přihlášení na stránky.

Nakonec jsem tedy tedy udělal drobnou změnu v designu. Položka PŘIHLÁŠENÍ nebude již součástí horního menu, ale bude to samostatný modul, který bude pod menu jako tomu bylo dříve. Aby ale nezabíral moc místa, tak je nyní zavřený, musí se kliknout na Tlačítko Přihlášení. Po přihlášení tento modul zmizí a místo toho se zobrazí užživatelské MOJE MENU, což je stejné jako doposud.

Přináší to tato pozitiva:

- pro zadání hesla se nemusí načítat celá stránka pro zadání hesla, načítá se pouze modul PŘIHLÁŠENÍ.
- po přihlášení není provedeno přesměrování na homepage viz příklad:

Třeba dostanu mailem upozornění na novou akci, tak kliknu na odkaz a otevřou se mi propozice akce. Dříve to bylo tak, že pokud jsem nebyl přihlášen, tak jsem se přihlásil, ale znovu jsem musel v kalendáři hledat danou událost (nebo znovu kliknout na odkaz v mailu), abych mohl akci upravit, přihlásit se na ní apod.
Nyní po přihlášení zůstane zobrazena stránka s událostí a mohu se rovnou přihlásit nebo použít volbu pro úpravu, což znamená úsporu několika klikanců a času ;-) Stejně to teď funguje všude, ve fóru, v bazaru apod.
Poslední úprava: 15. dub 2015 12:44 od Kralik.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
13. dub 2015 20:32 - 13. dub 2015 22:56 #4491 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
Tak jsem vytvořil na našich stránkách jednoduchý vodácký bazar.

Zadání inzerátu je samozřejmě možný jen po přihlášení. Pokud bude v inzerci nějaký inzerát, tak se zobrazí na hlavní nástěnce odkaz bazar s inzerátem (nad oknem Facebook). Pokud bude zadáno více inzerátů, tak se na hlavní stránce objeví náhodně vybraný inzerát.
Volně dostupný odkaz máte z menu NÁSTĚNKA-ODDÍLOVÉ INFORMACE - VODÁCKÝ BAZAR. Vkládat, vypsat (editovat, mazat) své inzeráty můžete přes MOJE MENU - VODÁCKÝ BAZAR, nějaké funkce jsou dostupné i přes hlavní stránku bazaru.

Pokud vám nebude něco jasné, položte otázku přes menu OTÁZKY A ODPOVĚDI.
Poslední úprava: 13. dub 2015 22:56 od Kralik.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
14. led 2015 06:45 #4467 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
Jo, ještě jsem zapomněl. Již také funguje zadávání opakované události (např. Tělocvična každý čtvrtek). Stačí vyplnit propozice pouze jednou a vyplnit možnosti pro opakování v záložce Ostatní.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
13. led 2015 10:17 - 13. led 2015 10:26 #4466 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
Hejhola, tak je tady po týdnu další várka celkem důležitých informací co jsem udělal za poslední týden na našem webu.

1) Kalendář akcí - novinky a opravy
- včera večer vyšla nová verze, kde jsou opraveny některé chyby, na které jsem přišel a informoval jsem vývojový team. Rychle jsem otestoval a nainstaloval na ostrý web.

Přihlášení a odhlášení z akce
- mailem je informován i tvůrce akce.
- pokud je někdo na čekací listině, tak je při odhlášení někoho z účastníků posunut do účastníků akce - mailem je informován tvůrce a i uživatel.
- při odhlášení někoho jsou informováni i přihlášení uživatelé.

Editace a zrušení akce
- změny mohou dělat všichni. Pokud to neponese dobrotu, tak můžu určit skupinu lidí, kteží budou moci editovat akci.
- informováni jsou mailem - tvůrce akce a přihlášení uživatelé. Při rušení akce je dobré do popisu akce uvést důvod zrušení akce - všichni to budou mít v mailu.

Počet účastníků, možnost přihlášení a odhlášení, čekací listina
- to vše se nastavuje v záložce Ostatní při editaci akce.

Veškeré maily z kalendáře akcí jsou prozatím anglicky, ještě není hotov překlad, až bude, tak bude.

2) Zrušeny podkategorie kategorií článků Kronika a Nástěnka - ze starších verzí systému bylo rozděleno do roků, nyní je pouze jen kategorie Kronika a Nástěnka.

3) Kronika - upraven výpis článků z menu "Nástěnka - oddílové informace - Kronika" - články mají své datumy, opraveni autoři článků.

4) Dál jsem dělal nějaké změny, které na webu nepoznáte - úpravy databáze, některých nastavení apod.
Poslední úprava: 13. led 2015 10:26 od Kralik.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
05. led 2015 20:15 #4463 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
Novinky na stránkách: 5.1.2015

1) Doplněny potřebné brigádnické práce na tento rok - v menu "Nástěnka - oddílové informace" - "Brigádnické hodiny".

2) Otestoval jsem novou komponentu Otázky a odpovědi.
- Jak to funguje se teď můžete kouknout v menu "Nástěnka-..." nebo v "Moje menu" . Doplnil jsem tam teď jen pár zakladních odpovědí, na které se mi lidi občas zeptali.
- Pokud máte nějakou otázku, tak ji tam můžete vložit, je to anonymní, teda pokud tam nepřidáte svůj podpis ;-). Mě to jen pošle mail s položenou otázkou a jakmile ji zodpovím, tak naskočí v patřičné kategorii.
- Kategorií otázek může být více, v každém menu můžu zobrazit třeba jen určité kategorie otázek.... Třeba až budeme dávat dohromady aktuální informace k playspotu, tak v menu Playspot můžou být vidět jen odpovědi z dané kategorie a jinde třeba všechno....
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
05. led 2015 09:29 #4462 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
Kalendář akcí:
Zjištěná a opravená chyba: Jména zaregistrovaných účastníků na akci se nezobrazují pokud je uživatel stránek přihlášen - opraveno, nyní se již jména zobrazují všem - dole ve výpisu propozice akce.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
04. led 2015 21:11 #4461 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
Opravena antispamová kontrola v nové verzi stránek. Pokud by snad náhodou byl zablokován, tak mi dejte nějak vědět, já to opravím.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
04. led 2015 08:04 - 04. led 2015 08:08 #4460 od Kralik
Kralik odpověděl/a na téma: Novinky na stránkách
V noci jsem opravil a upravil zobrazení hlavní stránky. Při rozlišení menším než 1024px docházelo k zasekávání načítání webu, na telefonu nemluvě. Zjistil jsem, že to dělá modul pro zobrazení naší galerie. Takže nyní se na hlavní stránce nezobrazuje celá galerie (na tu se lze dostat kliknutím na nadpis Fotogalerie), ale pouze několik náhodných fotek, které si můžete pustit jako slideshow (kliknutím uprostřed na trojúhelníkú). Na mobilu se moduly pro Fotogalerii a Facebook nezobrazují, je to zbytečné....
Poslední úprava: 04. led 2015 08:08 od Kralik.
  • Kralik
  • Avatar uživatele Kralik Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
03. led 2015 07:27 - 04. led 2015 08:08 #4459 od Kralik
Kralik vytvořil/a téma: Novinky na stránkách
Poslední úprava: 04. led 2015 08:08 od Kralik.
Moderátoři: JirkaBobikaBařka
Vygenerováno za 0.497 sekund

Vodácký oddíl TJ Union Plzeň, Radčická 4,  Plzeň

Copyright © 2014. All Rights Reserved.


DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd