Vodácký oddíl TJ Union Plzeň

V nezbytném jednotni, v pochybném svobodni a ve všem s pochopením.

check Loděnice

Více
28. úno 2024 18:35 #5227 od Ludek
Ludek odpověděl/a na téma: Loděnice
Vím, že bych to měl vědět, ale nevím. Ani nemůžu najít jarní brigádu v kalendáři akcí. Bude letos vynechaná, nebo se blbě koukám?
Více
23. čvc 2023 10:42 #5220 od Ludek
Ludek odpověděl/a na téma: Loděnice
Nevím, který jedinec pořád obnovuje to chroští a cestě okolo plotu proti proudu. Měl jsem dojem, že jsme se domluvili, že se tam ta "zábrana" dělat nebude. Nebo už se ta domluva upravila? Z druhého soudku - ty zviřátka, co k nám lezou dírou v plotu. Nevím, co by se proti tomu dalo dělat. Nejspíš to jsou nutrie, které se roztomile rozmnožily. Ta jabloň u houpačky je sice už stará, ale kůru z ní asi nikdo z nás nestrhává. Nevím, jak je to s odlovem nutrií, prej mají hodně dobrý maso. Skoro před 50 lety jsem z nich jedl salám a byla to opravdu pochoutka. Třeba by nám s tím dokázal pomoct Láva.
Více
22. čvn 2023 12:20 #5217 od Jirka
Jirka odpověděl/a na téma: Loděnice
Dnes byl odstraněn padlý strom před loděnicí.....
Více
12. čvn 2023 10:37 #5216 od Jirka
Jirka odpověděl/a na téma: Loděnice
Padlý strom přes řeku, který je v blízkosti schodů u loděnice by měl být (podle opak. příslibu) 19-23.6. odstraněn. Povodí si na to musí připravit techniku...
Více
07. úno 2023 10:29 #5202 od Jirka
Jirka odpověděl/a na téma: Loděnice
Zdejší, do určité doby hojně navštěvovanou, plovárnu na soutoku vynechali.....
Více
07. úno 2023 10:21 #5201 od Ludek
Ludek odpověděl/a na téma: Loděnice
Jo, včera jsem to objevil na Fejsbůku. Ten cikánskej barák byl kdysi vlastně docela honosnej.
Více
07. úno 2023 10:18 #5200 od Jirka
Jirka odpověděl/a na téma: Loděnice
Malé ohlédnutí za historií Jíkalky:
  • Wally
  • Avatar uživatele Wally Autor tématu
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Platinum Boarder
  • Creek style foreva... Zet - Director
Více
19. led 2023 07:48 #5197 od Wally
Wally odpověděl/a na téma: Loděnice
Dnešní TJ Union, zřejmě

Wallderámo
Přílohy:
Více
03. lis 2022 15:18 #5189 od Jirka
Jirka odpověděl/a na téma: Loděnice
Už nyní ho nemám rád, protože buď on nebo nutrie rozplétá naše oplocení a ničí břeh podél plotu.
Stromy v loděnici jsou většinou jehličnany a jeden ořech, to by mu nemělo chutnat:
"Potrava
Živí se kůrou a lýkem listnatých stromů a keřů, jejich větvemi a kořeny. Vyhledává především vrby, olše, břízy a osiky. Na jaře a v létě konzumují i některé byliny........."
Více
03. lis 2022 15:05 #5188 od Ludek
Ludek odpověděl/a na téma: Loděnice
Tohle je dílo velemilovaného zviřátka, které zřejmě sídlí poblíž naší loděnice. Podhryzané stromy jsou na pozemku mezi loděnicí a vratama. Docela by mě zajímalo, jestli ho stále budeme milovat, až nám podhryzne i naše stromečky v loděnici.
Přílohy:
Více
20. kvě 2022 09:30 #5142 od Partigo
Partigo odpověděl/a na téma: Loděnice
Dohledal jsem si předmětný pozemek v kat. mapě (lze dohledat na cuzk.cz). Jestliže se někomu pronajímá kus o výměře 46 m2, bude to určitě proužek podél hranice se stavebním záměrem. To by mělo být v pohodě.
Přílohy:
Více
02. kvě 2022 20:12 #5135 od Ludek
Ludek odpověděl/a na téma: Loděnice
Přečetl jsem to. Není z toho moc zřejmé, co nám z toho plyne (kromě odstranění těch vrat), protože ty čísla pozemků tam nejsou uvedena v mapě. Jinak - s tím jsme asi nějak bohužel museli počítat.
Více
02. kvě 2022 20:03 #5134 od Jirka
Jirka odpověděl/a na téma: Loděnice
Usnesením Rady města Plzně z 25.4.2022
dojde v souvislosti s připravovanou výstavbou domu u přístupové cesty k loděnici ke změně výpůjčky pozemku
viz.příloha

Soubor přílohy:

Název souboru: 22_0363.pdf
Velikost souboru:164 kB
Přílohy:
Více
27. bře 2022 13:03 #5125 od Jirka
Jirka odpověděl/a na téma: Loděnice
Kdosi vyvrátil a prakticky neopravitelně poškodil dveře do klubovny!

Příjemně by mě překvapilo, kdyby někdo zavolal a oznámil to, abychom to hned opravili
nebo vyměnili (věřím, že to neudělal schválně).

Takhle tam několik dní všichni třískají dveřmi (jinak nejdou zavřít) a ničí se další věci!

Než to vyřešíme, omezte vstupy do klubovny!
Více
23. led 2022 11:23 - 25. led 2022 14:01 #5117 od Jirka
Jirka odpověděl/a na téma: Loděnice
V pátek 21.1.2022 byly opraveny a seřízeny dveře do malé loděnice, klubovny a vrátka k řece.
V neděli pak byl opraven vlek, zde děkuji za spolupráci Kodymu a Matymu!
Poslední úprava: 25. led 2022 14:01 od Jirka.
Více
14. dub 2021 12:43 #5076 od Jirka
Jirka odpověděl/a na téma: Loděnice
Dnes byla uklizena vyhnilá vrba stojící vedle schodů k vodě.
Více
30. bře 2021 10:36 - 30. bře 2021 10:37 #5071 od Jirka
Jirka odpověděl/a na téma: Loděnice
V úterý ráno 30.3. jsem při zalévání nově oseté trávy našel
odemčené dveře do boxů vedle klubovny.
Dveře někdo zamknul v otevřené poloze,
protože nebyly doklapnuté do rámu a západka zámku se dostala mimo rám dveří.
Zabezpečení bude chtít seřídit, protože nesignalizovalo otevřené dveře.
Poslední úprava: 30. bře 2021 10:37 od Jirka.
Více
21. úno 2021 19:01 #5067 od Jirka
Jirka odpověděl/a na téma: Loděnice
V zimním období zavírejte dveře WC a koupelny do předsíně klubovny !

Předsíňka klubovny v zimě promrzá a hrozí popraskání potrubí apod.

Přesto, že je zima na ústupu, hrozba je stále aktuální.

Kdosi v minulých dnech tyto dveře nezavřel a zamrzlá voda poškodila baterii
umyvadla natolik, že voda nešla zastavit!
Díky upozornění Dominika se mi podařilo včera večer přivřít přívod
a dnes ji Žabák opravil. Díky Žabáku!
Více
02. lis 2020 08:42 #5038 od Bobika
Bobika odpověděl/a na téma: Loděnice
Vypadá to velice pěkně, jen se trochu bojím, že nás při mejdanech čeká častější návštěva PČR....
Více
26. říj 2020 10:20 #5037 od Jirka
Jirka odpověděl/a na téma: Loděnice
Dnes bude majitel objektu u příjezdové cesty k loděnici provádět několik sond na pozemku.
Práce nezasáhnou příjezdovou cestu k loděnici.
Současně nám doplnil archivní fotografie loděnice a příjezd k ní o další fotografii.

Soubor přílohy:

Název souboru: foto_od_ek...26-2.pdf
Velikost souboru:520 kB


Když už nahlížíme do historie, připojuji fotku z původní Skvrňanské v místě, kde se odbočuje k naší loděnici.
Přílohy:
Více
23. říj 2020 15:09 #5035 od Jirka
Jirka odpověděl/a na téma: Loděnice
Rezervní žárovky jsou viditelně na polici s trofejemi v klubovně !

Vadnou žárovku jsem vyměnil a nahodil vyhozený jistič klubovny
v rozvaděči. Rovněž jsem zavřel okno v prostoru za barem (ráno už bývají mrazíky) !

Dnes při příchodu do loděnice jsem opět našel odemčená vrátka k vodě !!

Pokud způsobíte poplach stačí obratem poslat sms nebo mě prozvonit. Díky.

V klubovně a nejen tam se stále povalují různě odložené věci (loďáky, trika apod.).
Všichni máme svůj prostor k uložení věcí a není nutné s nimi obtěžovat ostatní!
K sušení je vyhrazen prostor ve velké loděnici nebo bezprostředně u svého boxu.
Díky.
Více
22. říj 2020 21:16 #5034 od Ludek
Ludek odpověděl/a na téma: Loděnice
Zajímavý bude, jak to bude vypadat za 100 let. Jo... Dneska dva zářezy. Zaprvé jsem vlezl do boxů, aniž bych odblokoval hlídání, načež jsem utíkal houkačku uklidnit. Dříve bylo řečeno, že když to stihneme včas, tak nikoho nevzburcujeme, ovšem to už neplatí, takže bacha na to a hnedka někomu volat, nejlépe Jirkovi Mrkosovi (kterýho jsem trochu nadzvednul, protože tam čekal vetřelce a jel mu upravit obličej). Zadruhé mi prdla žárovka, když jsem si chtěl rozsvítit v kumbálku za barem (jsem si říkal, že tam třeba bude pivo :laugh:). Žárovku jsem sice vyšrouboval a dal ji na ledničku, ale nevím, kde jsou náhradní. Plís, někdo to za mě ošetřete. Díky, Luděk.
Více
22. říj 2020 21:04 - 22. říj 2020 21:05 #5033 od Šuk
Šuk odpověděl/a na téma: Loděnice
Čau. To vypadá pěkně. Tady je taková zajímavost z dob dávno minulých.
Přílohy:
Poslední úprava: 22. říj 2020 21:05 od Šuk.
Více
22. říj 2020 11:39 - 22. říj 2020 20:36 #5032 od Jirka
Jirka odpověděl/a na téma: Loděnice
V dubnu letošního roku jsem vás informoval, že dům, který sousedí s pozemkem sloužícím jako přístupová cesta k loděnici má nového nabyvatele (viz. níže).
Vzhledem k tomu, že došlo v krátkém sledu k opakovanému poškození vjezdových vrat, která budou v budoucnu sloužit i novému nabyvateli, požádal jsem jej o vyjádření v jakém stadiu je příprava úprav domu a s tím související úprava vjezdu, abychom co nejdříve vrata lépe zabezpečili.

Majitel již má zpracovanou studii včetně řešení využití a přístupu. V současné době se po původním souhlasném stanovisku města jednání komplikují a stále nejsou u konce. Navíc jednání přerušila karanténa.
Záměr je využít spodní podlaží u řeky jako stání pro auta s příjezdem. Tím by se kromě vjezdových vrat kultivovala plocha mezi domem a řekou...
Pro představu přikládám několik náhledů.


(Duben 2020)
Informativně pro členy!
Aktuálně vás mohu informovat o novém majiteli domu po panu Raisovi (ano, to je ten, co nás kdysi "oblažoval" svými stížnostmi).
Jedná se o dům začínající od činžovního domu u vjezdu do loděnice, který končí u skladu za naší loděnicí.
Nového nabyvatele znám a myslím, že naše sousedství bude bezproblémové.
Možná už v květnu začne s úpravami domu u kterého zřejmě přistaví jedno patro.
Bude rovněž využívat pozemek, který slouží k příjezdu k loděnici.
Je ochotný se podílet na údržbě pozemku a při jednání přislíbil řešit i vjezdová vrata s pohonem na dálkové ovládání....
My jsme to dříve řešili, ale i s ohledem na nákladnost zatím neupravovali. Jemu se nápad líbí a slíbil ho po domluvě s námi řešit.
Poslední úprava: 22. říj 2020 20:36 od Jirka.
Více
29. zář 2020 19:37 #5021 od Pulec
Pulec odpověděl/a na téma: Loděnice
Ahoj,
náš Ondra zapoměl u trampolíny hodinky s modrým páskem. Prej je našla Helča a dala do klubovny, tam jsem je ale nenašel. Nevíto o nich někdo něco víc? Díky Pulec
Moderátoři: JirkaBobikaBařka
Vygenerováno za 1.315 sekund

Vodácký oddíl TJ Union Plzeň, Radčická 4,  Plzeň

Copyright © 2014. All Rights Reserved.


DMC Firewall is a Joomla Security extension!